Avukat çifte bıçaklı saldırı

Avukat Kübra Kanalcı ile eşi avukat Muharrem Kanalcı velayet davasında çocuğu teslim almaya gittikleri sırada, çocuğu vermek istemeyen ailenin saldırısına uğradı.

Şüphelilerin araca ve avukat çifte, bıçak ve taşla taarruz anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Aleyna Kübra Kanalcı ile eşi avukat Muharrem Kanalcı tedavilerinin akabinde polis merkezine giderek şikayetçi olurken, şüpheliler kısa müddette gözaltına alındı.

BURSA BAROSU’NDAN AÇIKLAMA

Bursa Barosu Avukat Hakları Merkezi de toplumsal medyadan paylaştığı açıklamada, olayın takipçisi olacaklarını lisana getirdi.

Açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Baromuz üyesi meslektaşlarımız Av. Aleyna Kübra Kanalcı ve Av. Muharrem Kanalcı mesleki faaliyetini yerine getirmek üzere 20 Haziran 2023 tarihinde kolluk eşliğinde çocuk teslimi süreçlerini yapılırken, şüpheliler avukat meslektaşların önce aracına, sonra da kendilerine taşlı ve bıçaklı bir biçimde saldırmış, bu taarruz sonucu ise meslektaşlarımız yaralanmıştır. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen tahkikat ile birlikte şahıslar tez olarak gözaltına alınmıştır. Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yöneltilen bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sistematik hale getirmeye çalışılan avukata yönelik ataklar son bulana kadar, bu süreçte hiçbir meslektaşımızı yalnız bırakmayacağımızın bilinmesini isteriz. Meslektaşlarımıza ve Bursa Barosu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bursa Barosu Avukat Hakları Merkezi olarak tüzel süreci sonuna kadar takip edeceğimize, mesleğimize yönelen her atakta meslektaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi kamuoyuna hürmet ile bildiririz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir