‘Bir yarış, İki boğaz, İki deniz’ Türkiye’nin En Prestijli ve Uzun Rotalı Yat Yarışı 15 – 18 Temmuz 2023 Tarihleri Arasında Gerçekleşecek!


Yaklaşık 390 deniz mili mesafeli Türkiye’nin en prestijli ve uzun rotalı açık deniz yat yarışı AKPA Kimya Sponsorluğunda, TAYK – Deniz Harp Okulunun 250’nci Kuruluş Yılı ve 52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı 15 – 18 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarışın ana sponsorluğunu bir önceki yıl olduğu gibi bu yılda sektörünün Dünya çapında öncü firmalarından biri olan AKPA Kimya üstlendi. Yarış, 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü saat 12:00’de Çengelköy/İstanbul’da başlayacak ve 18 Temmuz 2023 Salı günü saat 12:00’de Turgutreis/Bodrum’da sona erecek.

 

Yaklaşık 390 Deniz mili mesafesi ile şu ana kadar Türkiye’de yapılan en uzun rotalı, tek etaplı yarış olma özelliğini elinde bulunduran AKPA Kimya Sponsorluğunda, TAYK – Deniz Harp Okulunun 250’nci Kuruluş Yılı ve 52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı, yarışçılar için oldukça zorlu ve uzun bir yarış olacak.  Çengelköy/İstanbul’da başlayacak yarışta katılımcılar mola vermeden aralıksız yarışa devam ederek tek etaplı olarak yarışı Turgutreis/Bodrum parkurunda tamamlayacaklar. 

AKPA Kimya’dan Overall Birinciye Özel Ödül

18 Temmuz 2023 Salı günü saat 19:30’da Turgutreis/Bodrum’da başlayacak ödül töreninde AKPA Kimya tarafından overall birincisi olan takımın ekibine 10 adet çanta ve içerisinde sürpriz hediyeler özel ödül olarak verilecek. AKPA Kimya, yelken sporunu daha geniş kitlelere duyurabilmek ve denizci bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla denizciliğe gönül vermiş kişileri yarışa teşvik etmeyi amaçladığını belirtiyor ve herkesi denize davet ediyor. 

 

AKPA Kimya: Türkiye’nin İlk ve Tek Organik Peroksit Üreticisi

Sektörünün Dünya çapında öncü firmalarından biri olan AKPA Kimya, 1997 yılından bu yana, birçok endüstri koluna hammadde ve ara mamul üretiyor ve küresel pazarda ilk beşte yer alıyor. AKPA, Türkiye’nin ilk ve tek organik peroksit üretim tesisinde, AR-GE laboratuvarında geliştirdiği ürünleriyle; kompozit, petrokimya sektörlerine: Organik peroksit, başlatıcı ve hızlandırıcılar sunuyor. Ayrıca, boya ve kaplama sektöründe kullanılan boya kurutucularıyla (sikatif) ürün yelpazesini her geçen gün geliştirerek pazara yüksek kaliteli ürünler sunuyor. AKPA Kimya kurulduğu günden itibaren bilim ve teknoloji alanına yatırımlar yapıyor, bilimsel çalışmaların gelişmesi ve Türkiye’nin adını dünyaya gururla duyurma amacıyla yatırımlarına her gün yenilerini eklemeye devam ediyor. 25. yılında globalde yerel olmak ve müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun özel ürünler üreterek en iyi hizmeti verebilmek için Güney Karolina’da yerleşik AKPA US tesisinde son teknoloji ekipmanlara sahip laboratuvar kurulumunu gerçekleştirdi. AKPA Kimya Kuzey Amerika’daki yeni laboratuvarında, yalnızca kalite kontrol ve uygulama testleri yapmakla kalmıyor aynı zamanda müşterilerin özel isteklerine uygun ürün geliştirerek taleplere hızla yanıt veriyor. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) düzenlediği 2022 İhracatın Yıldızları Ödüllerinde: ‘Organik Kimyasallar İhracatı’ kategorisinde üçüncülük ödülünü kazanan AKPA Kimya aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” raporuna göre 2022 genel sıralamasında 845. sırada yer alarak zirvedeki yerini korurken, sektörel sıralamada ise 86. sırda yer alarak dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir