Davutoğlu, liderler turuna çıkıyor

Altılı Masa’nın 10’uncu toplantısı, 5 Ocak Perşembe günü Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde yapılacak. Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, konut sahipliği yapacağı toplantı öncesinde başkanlar çeşidine çıkacak.

İLK ZİYARET KILIÇDAROĞLU’NA

Davutoğlu, yarın saat 12:00’de CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu, saat 14:00’te İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’i, saat 18:00’de de Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret edecek.

Davutoğlu, 4 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’te Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ve saat 16:00’da da Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan’la bir ortaya gelecek.

SON TOPLANTI 28 KASIM’DA YAPILMIŞTI

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem vaadiyle bir ortaya gelen Altılı Masa’nın dokuzuncu toplantısı, 28 Kasım’da Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın konut sahipliğinde yapılmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ali Babacan, Gültekin Uysal ve Ahmet Davutoğlu, son olarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis ve siyasi yasak cezası verilmesi üzerine 15 Aralık’ta Saraçhane’de düzenlenen ‘Millet İradesine Sahip Çıkıyor’ mitinginde bir ortaya gelmişlerdi.

Temel Karamollaoğlu, rahatsızlığı nedeniyle mitinge katılamamıştı. Mitinde Saadet Partisi’ni Genel Başkanvekili Sabri Tekir temsil etmişti.

Altlı Masa toplantısı öncesi, ortak çalışma kümelerinin hazırladığı geçiş süreci yol haritası ve ortak siyasetler programı sonuç metinlerinde sona yaklaşıldı. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir