Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş serbest bırakıldı

İstanbul Havalimanı’nda, hakkındaki şikayet üzerine “dolandırıcılık” savıyla gözaltına alınan model iş insanı Uğur Akkuş, sevk edildiği adliyede tabirinin alınmasının akabinde hür bırakıldı.

AA’nın haberine nazaran, Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Ömer A, 31 Mayıs’ta 500 bin dolarını kripto paraya çevirmek için Şişli’deki ofisine gittiği iş insanı Uğur Akkuş’a teslim ettiğini, Akkuş’un ise parayı ofiste güvenlik olarak çalışan E.E. ve ofis çalışanı F.Y’ye verdiğini, sonrasında bu bireylerin parayı bankaya yatıracakları mazeretiyle ofisten ayrıldıklarını beyan ederek dolandırıldığını argüman etti.

Ömer A’nın şikayeti üzerine soruşturma başlatılırken, evrakta kuşkulu olarak yer alan Uğur Akkuş’un olaydan sonra Fransa’ya gittiği, 11 Haziran’da da İstanbul Havalimanı’ndan Türkiye’ye giriş yapacağı tespit edildi.

Akkuş, savcılığın talimatı üzerine dün İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Akkuş’un, savcılıkta sözü alındı.

Akkuş’un, Ömer A’nın ziyanının giderildiğini bildirerek şikayetinden vazgeçmesi üzerine özgür bırakıldığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir