İnce bir bir küsüyor: İsmail Saymaz: Muharrem İnce bana da küstü

Halk TV.com.tr müellifi İsmail Saymaz, Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin kendisine küstüğünü belirterek, “Fakat neden küstü, hangi kademede küstü, onu anlayamadım” dedi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Saymaz, “Muharrem İnce bana da küstü. Lakin neden küstü, hangi evrede küstü, onu anlayamadım” dedi. “Arıyorum, açmıyor” diyen Saymaz, “Bir siyasetçinin, hele hele Cumhurbaşkanı adayının gazeteciye küsmesi çok tuhaf” sözlerini kullandı.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş da yaptığı paylaşımda, “Muharrem İnce bana da ileti attı. Siyasetten anlamadığımı söyledi. Nevşin Mengi ve Fatih Portakal’ı da aramış anladığım kadarı ile” dedi.

Gazeteci Fatih Portakal, YouTube kanalında yaptığı yayında, İnce’nin kendisini aradığını ve Twitter’daki cumhurbaşkanı anketinde isminin yer almaması nedeniyle kendisine sitem ettiğini tabir etmişti.


Portakal, şunları söylemişti:

”Bir anket koymuştum. Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ı koymuştum listeye. Muharrem Bey yoktu, akşamına bir ileti. ‘Kırıldım size, benim ismimi koymamışsınız’ vs. ‘Resmi olarak açıklandığında sizi de diğerlerini da koyacağım’ dedim. ‘Sizi yayına alayım’ dedim, ‘çıkmayacağım artık size’ dedi küstü bana. Bana ne yapacağımı söylüyor. Çıkmazsanız çıkmayın çok da umurumda.

İnce 3-4 gün evvel bana bildiri atıyor, ‘kırıldım, bir daha sana çıkmayacağım’ gibilerinden. Bana işimi öğretiyor. Ben size işinizi öğretiyor muyum? Herkes kendi işini yapsın arkadaş. Nevşin’e bir iki cümle söylemiş, o da yanıtını vermiş. Bu türlü bir siyasetçinin olmaması gerekiyor. İnce üzere bir insanın bizi yönettiğini düşünsenize. Muhalefetteyken bu türlü, başa geldiğinde sanki sahiden demokrat bir yönetici olabilir mi olamaz mı? Güzeline gitmeyenleri eleştirebiliyor, hiç inanç verici bir isim değil lakin kapım size açık Muharrem Bey siz çıkmak isteyene kadar, bir daha da size yazmam.”

Nevşin Mengü de Muharrem İnce ‘Biraz da ağır konuştu” demişti:

Mengü, şunları tabir etmişti: “Muharrem İnce Cumartesi sabahı saat 10.30 üzere aradı; ‘Sen, elinde data yok, neye nazaran konuşuyorsun’ dedi. Ben de; ‘Var elimde, elimizde veri’ dedim. İnce; ‘Yok ya, nereden olacak senin elinde veri!’ dedi çıkıştı. Sonra, bana hem AK Partililer, hem de CHP’liler oy veriyor dedi. Sinirlendi. Muharrem Bey, biraz da ağır konuştu. Tamam Muharrem Bey dedim telefonu kapattım. Allah’ım, Ya Rabbim. düzgünce şeyin de şeyi çıktı. Siyasetçiler artık bu türlü arıyor, Sana ne falan bu türlü. Baş tutuyor bu türlü. Elimde bilgi var diyorum, yok ya diyor. Acayip hal yani.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir