İzmir’deki site yangınında kundaklama ihtimali araştırılıyor

İzmir’in Narlıdere ilçesinde 27 Nisan’da saat 22.00 sıralarında 4 blok ve 168 daireden oluşan lüks sitenin 3’üncü blokunda yangın çıktı. Site sakinleri kendi imkanları ile dışarı çıkarken, bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye takımı sevk edildi. Kısa müddette tüm bloku saran alevlere, itfaiye takımları müdahale etti. Vakit zaman patlamaların da yaşandığı yangın, havadan ve karadan müdahale ile 8 saat sonra denetim altına alındı. Yangında 6 kişi dumandan etkilenirken, 1 kişi ayağından yaralandı.

DHA’nın haberine nazaran olay yeri inceleme ile itfaiye grupları, yangının çıkış nedenine ait çalışmalarını dün tamamladı. Tüm dairelerde tek tek inceleme yapan takımlar, elde edilen bulgular ile toplanan kanıtları savcılığa teslim etti. Polisin olay yeri inceleme takımlarının aldığı numuneler, ayrıyeten kundaklama olup, olmadığının tespiti için kriminal laboratuvara gönderildi. Ayrıyeten itfaiye raporunun hazırlanması içinde çalışmaların sürdüğü bildirildi.

‘ELEKTRİK PANOSU’ SÖZÜ

Sitenin güvenlik görevlilerinden birinin polise verdiği sözünde, elektrik panosunun yandığını gördüğünü söylediği öğrenildi. Soruşturma sürerken, yangının elektrik kontağından mı yoksa bir kundaklama sonucunda mı başladığının tespiti için, uzman takımlardan gelecek raporun beklendiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir