Spor federasyonları ve kulüpler tek ses, tek yürek

Spor federasyonları ve kulüpler, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’da kalkıştığı darbe teşebbüsünün 7. yıl dönümü münasebetiyle anma iletileri paylaştı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde ülkemiz için şehit olan tüm vatandaşlarımızı hürmet ve rahmetle anıyoruz” tabirini kullanırken, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, tenis, halter, güreş, okçuluk, yüzme, cimnastik, bisiklet, araba sporları, tekvando ve okçuluk federasyonları da 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü nedeniyle bildiri yayımladı.

YENi BiR DESTAN YAZILDI

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor başta olmak üzere kulüpler de FETÖ’yü lanetlediler.

Siyah beyazlı kulüp, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Polis Teşkilatımız, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin geleceğine göz dikerek, demokrasisini tehdit eden hain darbe teşebbüsüne karşı koymuştur” derken, sarı lacivertliler, “Devletin bağımsızlığı, vatanın parçalanamaz bütünlüğü uğruna cansiperane bir duruş sergileyerek Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni bir destanın yazılmasını sağlayan milletimizin tüm bireylerine ve kurumlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyor” bildirisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir