TOGG taksitle alınabilecek mi? TOGG kredisi veren bankalar… Togg tredisi faiz oranı kaç olacak? TOGG’un fiyatı açıklandı!

Yerli araba Togg’un fiyatının açıklanmasının akabinde kredi imkanının olup olmadığı merak edilip araştırılıyor. TOGG taksitle alınabilecek mi? TOGG kredisi veren bankalar… Togg tredisi faiz oranı kaç olacak? TOGG’un fiyatı açıklandı!

Togg’un satış fiyatı resmi olarak belirli oldu. Togg’dan yapılan açıklamaya nazaran 16-27 Mart’ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg T10X modelinin fiyatı 953 bin liradan başlayacak.

TOGG kredisi ile ilgili de Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den açıklama yapılmıştı. İşte merak edilen ayrıntılar…

TOGG TAKSİTLE ALINABİLECEK Mİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıklamasında, ”Kamu bankaları ile görüşme gerçekleştirdik, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve iştirak bankaları gerekli teşvikleri verecek” dedi

TOGG FAİZ ORANI KAÇ OLACAK?

Fiyat belirleme sürecinin akabinde kamu bankaları devreye girecek. Togg’a özel düşük maliyetli finansman sağlanacak.

Togg’un Bursa Gemlik’teki üretim üssünde 29 Ekim’de seri üretim başlamıştı. Yıl sonuna kadar yaklaşık 20 bin araba üretilecek. Amaç, 2030’a kadar 1 milyon aracı teslim etmek.

ŞARJ İSTASYONU HAMLESİ

Türkiye’nin arabası kesintisiz sürüş tecrübesi yaşatacak. Togg’un yerli üretim şarj istasyonu olan Trugo’nun ülke geneline yayılması için kritik bir atılım yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye işletmeler, Trugo kurulması için yer sağlayabilecek. Uygun alanlar Togg’a bildirilecek. Togg, istasyon ağını oluşturacak formda uygun yerleri kıymetlendirecek.

Şarj istasyonları için kâfi elektrik altyapısı da bir öteki şart olacak. Mülkiyet sahibi sadece güç alt yapısını karşıladığında cirodan yüzde 5 hisse alacak.

TOGG KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TOGG’a rahat ulaşılması için talimat verdiğini söyleyen Nebati, “Bakanlığımız çalışma başlattı. Kamu bankalarıyla görüştük. Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank ile iştirak bankalarımız bu araçlara ulaşım noktasında gerekli dayanakları vereceklerdir” dedi.

523 KİLOMETRE MENZİL SEÇENEĞİ

Togg, ‘doğuştan elektrikli’, ‘doğuştan sürdürülebilir’, ‘doğuştan dijital’ ve ‘doğuştan yeşil’ kavramlarının altını çizdiği birinci akıllı aygıtı C-SUV’u, ‘T10X’ ismiyle kullanıcılarla buluşturacak. Model ismindeki T’nin Türkiye’yi ve Togg’u, 10’un aygıtın üzerine inşa edildiği C segmenti platformunu, X’in ise SUV gövde tipini tabir ettiği T10X, iki farklı donanım ve iki batarya seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak.

İKİ DONANIM DÜZEYİ VE İKİ BATARYA SEÇENEĞİ SUNULACAK

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. T10X’in 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) güç tüketimi pahası sunarken, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim bedeli ise 16,9 kWh/100 km (WLTP).

T10X’in 0-100 km/s hızlanması 4,8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) versiyonu ise 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisiyle birlikte yollara çıkacak.

28 DAKİKADAN DAHA KISA MÜDDETTE YÜZDE 80 DOLULUK

Togg T10X, süratli şarj ile 28 dakikadan daha kısa müddette yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk düzeyine ulaşabiliyor. Böylelikle kullanıcılar uzun seyahatlerde kısa bir kahve molası mühletince dinlenirken, akıllı aygıtları da seyahatin kalan kısmı için hazır hale gelecek. Ayrıyeten kullanıcılar, sıfır emisyon salımıyla etraf dostu bir seyahatin keyfini de çıkaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir