Yeniden Refah’ta kadının adı var fotoğrafı yok: Gölge aday

Yeniden Refah Partisi, Düzce’de milletvekili adaylarının propagandasını yapabilmek için hazırladığı minibüsün üstündeki görsellerde ikinçi sıradan gösterdiği Çiğdem Kullalı Seçkin’in yalnızca ‘gölgesine’ yer verdi.

Yeniden Refah Partisi üç milletvekili çıkaran Düzce’de sırasıyla Nezir Merttürk, Çiğdem Kulalı Seçkin ve Mithat Kütükoğlu’nu aday gösterdi.

Ancak Tekrar Refah Partisi’nin Düzce’de seçimlerde kullandığı bir minibüsün üzerindeki görseller bayan adayın fotoğrafının olmaması nedeniyle dikkat çekti. ANKA’nın haberine göre minibüste yalnızca Genel Lider Fatih Erbakan ile 1 ve 3. Sıradaki erkek adayların isimleri ile birlikte fotoğrafları minibüsün üzerinde yer aldı. Partinin Düzce 2. sıra adayı Çiğdem Kulalı Seçkin’in ise yalnızca ismi araçta yer alırken görsel için karanlık bir silüet kullanıldı.

İstanbul Sözleşmesi’ni sıkça eleştirmiş olan Yeniden Refah Partisi, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un da yürürlükten kaldırılmasını istiyor. Yine Refah İdaresi, 6284’ün kaldırılması taleplerinin yapılan protokolde AKP tarafından kabul edildiğini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir